Pożyczka - pomysł dla osób, które boja się utraty zdolności kredytowej

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego? W takim razie nikt z pewnością nie musi przypominać Ci o tym, jak ważna jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa i brak nadmiernych zobowiązań. Co jednak zrobić w sytuacji, w której nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się wydatek, a Ty nie chcesz odwlekać decyzji o zakupie mieszkania?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku nie wchodzi w grę. Owszem, nie jest niemożliwe, każdy kredyt będzie jednak wpływał na obniżenie zdolności, a tym samym – przyczyniał się do tego, że wysokość wsparcia do zakupu mieszkania nie będzie zgodna z oczekiwaną. Nie oznacza to jednak, że musimy zapomnieć o wydatku nawet, jeśli wydaje się nam on konieczny. Rozwiązaniem alternatywnym jest pierwsza pożyczka w firmie, która nie jest bankiem. Dlaczego taka opcja może się okazać opłacalna.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że firmy pożyczkowe nie muszą informować BIK o zobowiązaniach swoich klientów. W konsekwencji możemy zaciągnąć pożyczkę, a potem regularnie ją spłacać, a bank nie ma możliwości obniżenia nam zdolności kredytowej z tego tytułu. Nic więc dziwnego, że pożyczka taka może być doskonałym rozwiązaniem nie tylko w przypadku nieplanowanych wydatków. Korzysta z niej coraz więcej osób decydujących się na zakup mieszkania choćby po to, aby wyposażyć nowe lokum zgodnie z własnymi upodobaniami, bez konieczności kompromisów, które lubią mścić się przez lata.

Komentarze