Pożyczka pierwsza za darmo

Nawet jeśli posiadamy solidne zabezpieczenie finansowe, mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy musimy szybko pozyskać gotówkę. Nie zawsze mamy bezpośredni i natychmiastowy dostęp do swoich pieniędzy. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z ofert instytucji pozabankowej. Nie zawsze te instytucje miały dobrą opinię.

Zupełnie niesłusznie, bo instytucje pozabankowe oferują obecnie produkt solidny, dobry i odpowiadający całej rzeszy klientów. Są to pożyczki niewielkie, udzielane na stosunkowo krótki czas, ale w wielu sytuacjach stanowią dla nas realną pomoc. W dodatku pozabankowe instytucje finansowe oferują wiele zniżek i bonusów. Okazuje się na przykład, że pierwsza pożyczka za darmo nie jest niczym nadzwyczajnym, ale częstym zabiegiem firm poszukujących klienta. Firma finansowa świadomie rezygnuje przy pierwszej pożyczce z zysków, by pozyskać klienta. Naturalnie, zobowiązanie finansowe musi być spłacone w terminie, bo tylko pod tym względem pożyczka nie jest obciążona kosztami. W przypadku kolejnych pożyczek osoba pożyczająca ponosi koszty, ale to rzecz normalna, gdyż nikt nie będzie udzielał pożyczek charytatywnie.


Warto nadmienić, że koszt pożyczek nie może przekraczać górnego pułapu, ustalonego przez państwo. Instytucji finansowe nie obowiązuje prawo bankowe, ale Kodeks Cywilny i ustawa o kredytach konsumenckich. Oferta pożyczek jest obecnie naprawdę duża. Zawsze jednak należy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Komentarze